Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Ciekawostki | Wydarzenia | Branżowe news'y | Ze świata | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

Lepszy start dla Twojego dziecka 2010

kategoria: Wydarzenia

Związek Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy (ZP PPS) już po raz trzeci organizuje ogólnopolską kampanię edukacyjną „Lepszy start dla Twojego dziecka". PPS zwraca w niej uwagę, że nawet najmniejsza ilość alkoholu może mieć szkodliwy wpływ na rozwój dziecka.

Kampania jest kierowana głównie do kobiet w wieku 18-35 lat spodziewających się dziecka bądź planujących ciążę, jak również do lekarzy ginekologów i położnych. Realizowana jest poprzez dystrybucję w całej Polsce informacyjnych plakatów, ulotek i standów. Kampania obejmuje działania BTL i PR. Partnerami merytorycznymi tegorocznej edycji kampanii są Polskie Towarzystwo Ginekologiczne i Polskie Towarzystwo Pielęgniarek i Położnych.

- Jednym z głównych celów działalności Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy, jako organizacji branżowej, jest propagowanie odpowiedzialnego spożywania alkoholu w społeczeństwie, ze szczególnym uwzględnieniem kobiet w ciąży. Żadna ilość alkoholu spożywana przez ciężarną nie jest bezpieczna dla nienarodzonego dziecka, mimo to w społeczeństwie wciąż często spotykamy się z opiniami, że od czasu do czasu wypite wino, piwo czy drink nie mają żadnego wpływu na płód. Kobiety nie są w pełni świadome, jakie ryzyka niesie takie zachowanie, również możliwości wystąpienia u dziecka alkoholowego zespołu płodowego - FAS. Jako przedstawiciele branży spirytusowej podejmujemy aktywne działania, które mają na celu szerokie edukowanie na temat wpływu alkoholu na organizm człowieka, niezależnie od typu spożywanego alkoholu i jego mocy - mówi Leszek Wiwała, prezes Związku Pracodawców Polskiego Przemysłu Spirytusowego, organizatora kampanii.

Z badań TNS OBOP zrealizowanych w tym roku na zlecenie Związku Pracodawców Polski Przemysł Spirytusowy (ZP PPS) wynika, że co szósta kobieta w wieku 18-35 lat uważa, że alkohol w niewielkiej ilości spożywany w trakcie ciąży nie szkodzi przyszłej mamie ani jej dziecku. Aż 38% badanych przez TNS OBOP kobiet w tym wieku było świadkiem sytuacji kiedy ciężarne kobiety spożywały różnego rodzaju alkohole. Co czwarta z badanych kobiet w tej grupie była świadkiem, jak ciężarna piła piwo, co siódma widziała, jak kobieta w ciąży spożywała wino, a co jedenasta drinki. Wyniki pokazują, że kobiety ciężarne pijące alkohol nie są przypadkami sporadycznymi. Kompleksowa wiedza o skutkach spożywania alkoholu w trakcie ciąży wśród kobiet 18-35 lat jest bardzo istotna, gdyż są one w wieku w którym podejmowane są i realizowane decyzje o posiadaniu potomstwa.

- PPS już od lat trzech lat w ramach kampanii „Lepszy start dla Twojego dziecka" poprzez plakaty, ulotki, reklamy informuje kobiety o zagrożeniach wynikających ze spożycia alkoholu w trakcie ciąży i zachęca do zachowania pełnej abstynencji w trakcie 9 miesięcy, dla dobra i zdrowia dziecka. Wierzymy, że docierając z przekazem do przyszłych mam zmienimy ich nastawienie i postępowanie w czasie ciąży, co przełoży się na szczęśliwe narodziny zdrowych dzieci - dodaje Leszek Wiwała.

Kampania informacyjna i promocyjna odbywa się poprzez dystrybucję ulotek, plakatów, standów m.in. do szpitali, klinik, aptek, lekarzy ginekologów i położnych na terenie całego kraju. Ubiegłoroczna edycja kampanii dotarła z przekazem do 40% kobiet w grupie docelowej. W tym roku przygotowano 10 000 ulotek do przekazania personelowi medycznemu, 300 000 ulotek i 850 plakatów kierowanych do przychodni i szpitali w całym kraju, 1000 standów w aptekach do których trafi 150 000 ulotek. Ponadto hasło kampanii wraz z adresem dedykowanej strony internetowej www.lepszystart.com.pl pojawi się na stałe na ulotkach wybranych testów ciążowych.


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT
Copyright © 2010 by www.PoradnikSpożywczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone