Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Ciekawostki | Wydarzenia | Branżowe news'y | Ze świata | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

Nie bądź BURAK, jedz warzywa!

kategoria: Wydarzenia
obrazek aktualności
Nie bądź BURAK, jedz warzywa!

Fundacja Allegro All For Planet rozpoczyna ogólnopolską kampanię społeczno-edukacyjną „Nie bądź burak, jedz warzywa!", której celem jest promocja zdrowego trybu życia oraz przekonanie Polaków do zmiany nawyków żywieniowych. Z badań Instytutu Żywności i Żywienia wynika, że już ponad 60% Polaków cierpi na otyłość, a co piąte dziecko dotknięte jest nadwagą. Czas to zmienić!

W ramach działań edukacyjnych Fundacja Allegro All For Planet wyemituje w internecie serię filmów z udziałem aktorów znanych m.in. z serialu „Przepis na życie", którzy wcielą się w rolę warzywnych ekstremistów. Ponadto w Poznaniu, Warszawie oraz Gdańsku przez trzy czerwcowe weekendy animatorzy Fundacji będą rozdawać EKOzestawy, przypominające o konieczności włączenia owoców i warzyw do codziennej diety. Patronat honorowy nad akcją sprawuje Polskie Towarzystwo Promocji Zdrowego Życia i Żywienia.

Fundacja Allegro All For Planet istnieje już blisko od pięciu lat. Naszą misją jest „zmieniać rzeczy na lepsze". Rozwijamy infrastrukturę rowerową, zmieniamy podejście do ekologii. Akcja „Nie bądź burak, jedz warzywa" porusza kolejny ważny aspekt społeczny. Ma za zadanie zmienić nasze przyzwyczajenia żywieniowe. Z roku na rok odżywiamy się coraz gorzej, jemy szybko, niezdrowo i nieregularnie. Mam nadzieję, że akcja „Nie bądź burak jedz warzywa" przyczyni się do zmiany tych przyzwyczajeń na lepsze - mówi Krzysztof Śpiewek
z Fundacji Allegro All For Planet.

Nadwaga i otyłość to coraz poważniejszy problem. Jedynie 7% Polaków je owoce i warzywa do każdego posiłku, prawie 40% zapomina o ich jedzeniu w ciągu dnia.

Zbilansowana dieta powinna być bogata w warzywa i owoce, które dostarczają organizmowi witam i niezbędnych minerałów. Dzięki zawartości składników odżywczych warzywa i owoce nie tylko wspierają metabolizm, poprawiają wygląd włosów i paznokci, ale także wzmacniają odporność i dodają energii. Zrównoważona dieta powinna opierać się na kilku niewielkich posiłkach w ciągu dnia oraz piciu dużej ilości wody czy soków owocowych. Polacy niestety wciąż opierają dietę na jednym, sytym daniu oraz słodkich napojach. Akcja Fundacji All For Planet nie tylko uświadamia problem, ale także w sposób przyjazny edukuje i pokazuje jak zdrowo i szybko przygotować zbilansowany posiłek - mgr inż. Agnieszka Liczbańska-Śmieszek, dobrydietetyk.pl

 

Fundacja Allegro All For Planet poprzez akcję „Nie bądź burak, jedz warzywa" w lekki, przyjazny sposób zwraca uwagę na złe nawyki żywieniowe. Jak? Przeprowadzając...

...krótki kurs zdrowego odżywiania z Hacenem Sahraoui i Rafałem Rutkowskim

Hacen Sahraoui i Rafał Rutkowski, znani m.in. z serialu „Przepis na życie", w czteroodcinkowym mini serialu stworzonym na potrzeby akcji pokażą co czeka tych, którzy wykluczają z diety owoce i warzywa.

Warzywnym ekstremistom towarzyszyć będzie przekorny Burak - atrybut kampanii. Udział buraka w akcji nie jest przypadkowy - stwierdza Krzysztof Śpiewek z Fundacji Allegro All For Planet -warzywo to stanowi panaceum na dolegliwości cywilizacyjne, chroni organizm przed zmęczeniem, leczy stres, depresję, zaburzenia snu. Burak jest też najskuteczniejszym warzywem w walce z rakiem.

Postać pojawi się m.in. w filmikach czy na facebookowym profilu Fundacji: https://www.facebook.com/AllForPlanet. Maskotkę akcji będzie można zakupić na aukcjach, a dochód ze sprzedaży Buraka zostanie przeznaczony na cele charytatywne.

 


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT
Copyright © 2010 by www.PoradnikSpożywczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone