Szukaj w serwisie

Kategorie:

Temat na czasie | Nowości rynkowe | Ciekawostki | Wydarzenia | Branżowe news'y | Ze świata | Prawo | Finanse

Tutaj jesteś: Aktualności / Wydarzenia

Skandynawia w ogrodzie? Wybieramy drewniane garaże

kategoria: Wydarzenia
obrazek aktualności
Skandynawia w ogrodzie? Wybieramy drewniane garaże

Wydaje się, że skandynawski styl, który zresztą stał się ostatnio w Polsce bardzo popularny, zawitał wyłącznie do wnętrz naszych mieszkań i domów. Nic bardziej mylnego, ponieważ z powodzeniem możemy również znaleźć jego zalążki także w naszych ogrodach. Wystarczy rozejrzeć się, że na posesjach coraz częściej widujemy drewniane garaże.

Parkowanie samochodu

O nasz samochód, a dokładniej w jakim miejscu będzie parkowany każdego dnia, powinniśmy zadbać jeszcze w trakcie planowania swojego domu. Na pewno takie garaże są uwzględniane w projektach. Jednak niektóre osoby decydują się między innymi na takie rozwiązanie, że o garażu będą myśleć zdecydowanie później, ze względu na brak funduszy. Jedyne co w tamtym czasie mogli zagwarantować, to wyznaczenie miejsca, w którym na pewni taki obiekt będzie się znajdował.

Szybko przekonamy się, że parkując jedynie pod chmurką, nie sprzyjamy naszemu samochodowi. Ponieważ jego eksploatacja zaczyna mocno wzrastać. Ponadto nigdy nie wiemy, czy po nocnej wichurze bądź gradobiciu, nie zastaniemy całkowicie zniszczonego auta. Stąd też należy zadbać o to, by nasze auto miała dach nad karoserią.

Garaż wolnostojący

Pewne w pierwszej kolejności nasunie nam się myśl o tym, żeby jednak zdecydować się na posiadanie garażu wolnostojącego. Skoro nie umieściliśmy go zawczasu w projekcie domu, to wtedy powinniśmy zadbać o to, by stał on w ogrodzie. Oczywiście w takim miejscu, w którym nie będziemy mieli żadnego problemu z wyjazdem, a także wjazdem. Dlatego miejsce na trawniku, po przejechaniu wszystkich rabatek i krzewów ozdobnych, na pewno nie będzie zaliczać się do zbyt udanych pomysłów.

Jedną z propozycji, po którą nadal całkiem często sięgamy, jest garaż blaszany. Jego zaletą jest oczywiście stosunkowo niska cena, a także to, że nie wymaga on za dużo miejsca. Jednak wjeżdżając do niego, bez zadbania o żadne źródło światła, niezależnie czy będzie to światło sztuczne, czy naturalne, możemy nabawić się nieco klaustrofobii.

Ponadto dla niektórych pasażerów może to być bardzo uciążliwe, że za każdym razem trzeba wsiadać i wysiadać przed garażem, ponieważ w środku nie jest możliwe swobodne otwarcie drzwi. W takim razie warto zastanowić się nad tym pomysłem. Chociaż fatycznie garaż blaszany jest niemalże szyty na miarę. Tutaj jego minusem jest oczywiście mało ciekawy wygląd. Nie każdemu może się również spodobać to, że podczas ulewy, hałas uderzających kropel o blachę, będzie naprawdę przyprawiający o ból głowy.

Innym rodzajem garażów, które właśnie ostatnio stają się coraz popularniejsze i niejako swoim wyglądem reprezentują styl skandynawski, są garaże drewniane. Na pewno ich walory estetyczne mocno odbiegają od poprzedniej propozycji – oczywiście na plus. Ponadto można je ciekawie zaprojektować, tak by nie wyglądały jak ciasna puszka na konserwy, ale przestronny drewniany domek, w którym można swobodnie się poruszać, mimo zaparkowanego już samochodu. Należy mimo wszystko nastawić się na to, że koszty są nieco wyższe, niż w przypadku blaszanych garaży. Przykładowe drewniane garaże możemy zobaczyć między innymi tutaj http://ogrodolandia.pl/garaze.

Skandynawski styl w ogrodzie

Jeśli podążamy drogą skandynawskiego stylu, możemy wtedy rzeczywiście postawić przede wszystkim na drewniane garaże. Takie domki są bardzo popularne w Skandynawii. Nie trzeba tam lecieć, żeby się o tym przekonać. W zupełności wystarczy, by wejść sobie na Internet, by zobaczyć wiele kolorowych, drewnianych domków. Najpopularniejszymi kolorami są oczywiście mocny czerwony i spokojny, zimny błękit.
Wybierając pod względem kluczowych parametrów nasz garaż, w którym nareszcie nasze auto będzie skutecznie chronione przed działaniem rozmaitych czynników atmosferycznych, możemy właśnie na samym końcu zdecydować się, w jakim kolorze ostatecznie będziemy chcieli pomalować zewnętrzne ściany w garażu. Możemy pójść na nieco szaleństwa i sięgnąć po głębokie czerwienie lub żółcie. Jeśli jednak interesują nas całkiem spokojniejsze tonacje, wtedy warto poszukać czegoś pomiędzy niebieskim, a zgniłą zielenią.
Najpopularniejszym rozwiązaniem w tym przypadku jest oczywiście garaż, który posiada dwuspadowy dach. Docelowo n nim położona jest papa, ale nic nie stoi na przeszkodzie, żeby zdecydować się z czasem na zupełnie inne rozwiązanie, czyli na bardziej oryginalne pokrycie dachowe. Wśród nich wymienia się między innymi gonty bądź dachówkę.

Niezależnie od tego, w jaki sposób zdecydujemy się zaaranżować nasz nowy dobytek, pod żadnym pozorem nie powinniśmy zapominać o bardzo dokładnym zastanowieniu się nad tym, czy aby na pewno garaż ma nam posłużyć wyłącznie do tego, żeby w nim parkować swoje auto. Może jeszcze przed jego ostatecznym zakupem dokładnie przeanalizujmy, czy na pewno na naszej posesji czasem nie przyda się dodatkowe miejsce, w którym będziemy mogli przechowywać opał na zimę, rozmaite sprzęty ogrodowe, czy też rowery. Czasami zbiegiem lat okazuje się, że jeden samochód to stanowczo za mało. W takim wypadku warto pomyśleć, czy nie będziemy rozważali garażowania dwóch aut jednocześnie. To powinno nas skłonić do przemyślenia zakupu większego obiektu.

Skandynawia w ogrodzie? Wybieramy drewniane garaże


powrót

 

Dodaj komentarz:

Dodaj swój komentarz
Autor komentarza:
Treść komentarza:
Kod:
Wpisz kod:
Akceptuję regulamin

Wasze komentarze:

Aktualnie brak komentarzy

Szukaj:
 

PROJEKT I WYKONANIE: www.themedia.pl
GŁÓWNA | O NAS | REKLAMA | POLITYKA PRYWATNOŚCI | KONTAKT
Copyright © 2010 by www.PoradnikSpożywczy.pl Wszelkie prawa zastrzeżone